DISORDER POTWIERDZONY !!!

DISORDER – punk UK fb_ic

Kolejna legenda z Wielkiej Brytanii – mistrzowie hałasu, nieporządku i chaosu – DISORDER. Zespół powstał w 1980 roku w Bristolu. W pierwszym składzie znaleźli się: Steve Curtis – wokal, Steve Allen – gitara, Nick Peters – bas i Virus – perkusja. Po jakimś czasie Steve Robertson zastąpił na basie Petersa i w tym składzie DISORDER nagrali dwa pierwsze single – „Complete disorder” 7″EP i „Disortion to deafness” 7″EP – oba w 1981 roku.
Kapela wysłała swoje demo do lokalnej wytwórni punkowej Riot City Records, ale label nie był zainteresowany wydaniem DISORDERA. Chłopcy postanowili założyć własne wydawnictwo pod nazwą Disorder Records.
W zespole ponownie zaczęły się roszady personalne – Robertson rozstał się ze swoją dziewczyną Beki Bondage (VICE SQUAD) i zaczął wąchać klej, Virus popadł w kłopoty z prawem, a następnie dołączył do AMEBIX. Z zespołu odszedł również Dean, który został sprzątaczem toalet w Taunton. Jego miejsce zajął Phil Taf Lovering (THE X-CERTS) i przejął obowiązki basisty. Taf w przyszłości stał się jedynym stałym członkiem DISORDER.
W 1983 roku zespół wydaje w swojej własnej wytwórni kolejny singiel „Mental disorder” 7″EP oraz 12″ „Perdition”, rok później wychodzi wznowienie singli na 12″ zatytułowanej „Complete disorder – The singles” i przychodzi czas na pierwszy pełnowymiarowy album „Under the scalpel blade”, który ukazuję się w 1984 roku. Jakiś czas po wydaniu debiutanckiego LP DISORDER przenoszą się do Norwegii. Tam wydają najpierw płytę live z koncertu w Oslo – „Gi Faen I Nasjonaliteten Din Live” w 1985 roku, a następnie split LP z norweską kapelą KAFKA PROCESS w 1986 roku.
Ze starego składu ostaje się tylko Taf, który dobiera sobie muzyków i gra koncerty pod nazwą DISORDER po całej Europie i świecie. DISORDER zagrali m.in. w USA, Japonii, Polsce, Grecji, Włoszech, na Bałkanach…
DISORDER byli jednym z pierwszych zespołów punk, który zaczął grać punk w taki hałaśliwy, przesterowany i rzężący sposób. Polityczne teksty, mieszkanie na skłotach i koncerty pełne jazgotu postawiły DISORDER obok takich klasyków jak DISCHARGE czy CHAOS UK. John Peel z Radio 1 po usłyszeniu dwóch pierwszych singli powiedział, że brzmią jak gówno…

Źródło:
http://pablopunkart.blogspot.com/2010_08_01_archive.html